Zapach do salonu

Pokój dzienny powinien być miejscem zapraszającym do odpoczynku oraz spędzenia przyjemnych chwil w towarzystwie rodziny czy przyjaciół. Dobrze dobrany do tego miejsca zapach przywoła wspomnienia, poprawi nastrój i ukoi nerwy po ciężkim dniu.

Zapachy do salonu – przytulne i relaksujące

Zależnie od preferencji do pokoju dziennego można wybierać delikatne perfumy kwiatowe na bazie fiołka, róży czy neroli, soczyste aromaty owoców lub otulające nuty drzewne, korzenne lub piżmowe. Zachęcamy do wypróbowania kompozycji zapachowych, w których wszystkie składniki idealnie się uzupełniają, tworząc w salonie niepowtarzalny klimat. Na jesień warto wybierać intensywne aromaty na bazie drzewa sandałowego i cedrowego, aromatycznego tytoniu oraz przypraw korzennych. Latem świetnie sprawdzą się perfumy z dodatkiem białych kwiatów, cytrusów czy wetiwerii – doskonale odświeżają, dodają energii, ale też dobrze skomponują się z atmosferą upalnych dni.

Jak działają odświeżacze i dyfuzory zapachów?

Piękny aromat można wprowadzić do pomieszczenia na kilka sposobów. Niektóre odświeżacze stosuje się podobnie jak perfumy – rozpylając je w pokoju za pomocą atomizera, kiedy tylko mamy na to ochotę. Inne przypominają dekoracje z ceramiki idealne do postawienia na półce w salonie – piękne i funkcjonalne. Popularną metodą jest bazowanie na zjawisku dyfuzji zapachów. Zachodzi ono w przypadku karafek wypełnionych esencją perfum oraz wiązką drewnianych patyczków. Drewno nasiąka aromatem, który następnie subtelnie unosi się w powietrzu.

Stylowe odświeżacze powietrza do salonu

Odświeżacz przeznaczony do pokoju dziennego powinien nie tylko pięknie pachnieć, lecz także  prezentować się estetycznie. Dlatego przygotowaliśmy ofertę dyfuzorów w formie karafki z drewnianymi patyczkami. Elegancka, a przy tym uniwersalna forma to ogromna zaleta takiego sposobu aromatyzowania powietrza w mieszkaniu. Szklany flakon i elementy wykonane z drewna pasują do każdej aranżacji wnętrza. Odświeżacz ustawiony na szafce lub regale w salonie stanowi subtelną dekorację. Idealnie komponuje się z wazonami kwiatów, książkami czy koszykami z wikliny.