Zapach do lazienki

Piękny zapach to ważny element każdej łazienki – równie istotny co funkcjonalne meble, miękkie ręczniki i dodatki w dobrym stylu. Aby stworzyć warunki sprzyjające relaksowi w wannie lub uprzyjemniające codzienne korzystanie z toalety, warto wybierać wyjątkowe odświeżacze powietrza.

Jakie zapachy będą odpowiednie do łazienki?

Dobór aromatu do pomieszczenia najlepiej opierać na swoich upodobaniach, by domownicy czuli się komfortowo. Jest jednak kilka sprawdzonych połączeń, które wyjątkowo dobrze pasują do przestrzeni kąpielowej lub toaletowej. Można na przykład wykorzystać zapach owoców – bergamotki, arbuza czy cytryny, które odświeżają powietrze i podkreślają funkcjonalny charakter skandynawskiej oraz nowoczesnej łazienki. Odpowiednie będą także esencje z kwiatów słynących z delikatnego aromatu, takich jak róże, konwalie, ylang-ylang, fiołki czy nieco mocniejsze lilie. Całość może opierać się na bazie z białego piżma lub bursztynu, które dodadzą zapachowi miękkości. Do łazienek rustykalnych lub klasycznych świetnie pasują kompozycje drzewne – cedr i sandałowiec podkreślone świeżością pomarańczy lub słodką wanilią. Świetnie sprawdzi się także kojący aromat lawendy czy rumianku. Jednak ostatecznie warto kierować się własnym nosem, wybierając ulubione nuty zapachowe.

Elegancki odświeżacz powietrza do każdej łazienki

Piękne zapachy do łazienki trzeba zaprezentować w wyjątkowy sposób. Zamiast tradycyjnego odświeżacza lepiej wybrać dekoracyjny dyfuzor w formie szklanego flakonu z esencją zapachową, w której zanurzone są drewniane patyczki. Taka dekoracja będzie pasowała do każdego wnętrza, a jej zaletą jest zdolność rozprzestrzeniania zapachu metodą dyfuzji przez długie miesiące. Aby zwiększyć jego intensywność, wystarczy odwrócić patyczki – pomieszczenie natychmiast wypełni się świeżym aromatem lawendy i rumianku, drzewa sandałowego z grejpfrutem czy nut morskich z dodatkiem szałwii oraz bursztynu. W małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się odświeżacze o niewielkiej pojemności, które należy regularnie uzupełniać gotową esencją zapachową.